Kuas olarak, 2011 yılında Avrupa’da başladığımız yola Türkiye’de devam ederek yeni nesil ısıtıcılarımızla tüm dünyada sektöre liderlik ediyoruz. Türkiye’de de, Avrupa’da olduğu gibi, yenilenebilir enerjili ve çevre dostu ürünlerimizle güvenilirliği ve kaliteyi yüksek standartlarda oluşturarak piyasada yerimizi aldık. Tüketicilerin, yenilenebilir enerji tabanlı, tasarruflu ve sağlıklı ürünlerimizle sağlıklı bir ısınma sistemini en verimli şekilde kullanabilmelerini amaçladık.

Klima, doğalgaz konvektör gibi geleneksel ısınma sistemlerinin aksine yeni nesil Infrared ve Dark Infrared Teknolojisi ile geliştirilen ısınma sistemlerimiz doğaya zarar vermeden tasarruflu bir ısınma sağlamaktadır. Infrared teknolojisi direkt olarak havayı ısıtmadığından, ısıtıcılardan gelen ışık havada enerji kaybetmeden ilerleyebilir. Yüzeyle temas anında yüzey tarafından tutulur ve böylece ışıkta taşınan enerji yüzeye aktarılır. Temas yüzeyleri öncelikle insan vücudu ya da diğer canlı türleri gibi metabolizmalar, sonrasında masa, sandalye gibi ortamda yer alan diğer objeler şeklinde ilerler. Yüzeylerdeki ısılar arttıkça hava da ısınmaya başlar böylece bir süre sonra ortamda bir ısıl denge kurulur. Dark Infrared Teknolojisi ise güneşin ışın aralığındaki en faydalı ışınları seçerek ortamı zararlı ışınlardan korur.

Hibrit teknolojisi ile güvenli, sağlıklı ve tasarruflu ısınmada bir devrim yaratan ısıtıcılarımız lameller arasında hava geçiş çıkışı ile soğuk havayı ısıtarak ortama salar. Bu temiz enerjili hava devinimi odanın ortalama ısısının tamamına etki eder ve geleneksel ısınma sistemlerindeki gibi bir ısınma sağlar. Geleneksel ısınma sistemlerinden farkı, Dark Infrared prensibi ile ortama bırakılan ısının sağlıklı bir şekilde önce metabolizma ve objelere etki etmesinin ardından ortamın total ısınını sabitlemesidir. Yeni nesil ısınma sistemimizin en büyük avantajı tek enerji kaynağı ile ortamda iki farklı enerji kaynağı etkisi sağlamasıdır.

Yüksek tasarruflu ısıtıcılardan %30 daha az enerji tüketirken, bronşit ve astın gibi solunum hastalıklarına karşı hassasiyeti ile Avrupa’da doktorların tavsiye ettiği bir sistem haline geldi. Dark Infrared teknoloji metabolizmaya olumlu bir etki bırakarak hem sağlığınıza hem doğaya hem de bütçenize fayda sağlayan bir ısınma sistemidir.